BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

3
2001

Aktuální číslo Archiv Obsah

Silueta Brna

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

TÝDEN KNIHOVEN 2001

Logo Týdne knihovenTýden knihoven se v letošním roce uskuteční v týdnu od 8. do 14. října. Obracíme se na všechny knihovny, na jejich ředitelky(e), vedoucí i pracovnice(ky), aby se k Týdnu přihlásili a připravili pro veřejnost zajímavé akce a prezentovali knihovnu a její služby v médiích. Pomozte a získejte pro Týden i malé knihovny v okolí.

Letošní ročník bychom rádi zasvětili především prvnímu seznámení zřizovatelů a veřejnosti s knihovním zákonem, regionálními funkcemi veřejných knihoven a s propagací výsledků knihovnických programů - VISK, Informační zdroje, VaV a další.

Týden se odehraje v období naplno rozjetého projednávání státního rozpočtu. Jak jistě víte, s rozpočtem na příští rok to bude mimořádně složité. Mnohé naznačuje, že financování Státní informační politiky a tedy i např. VISK bude výhradně v kompetenci rezortu, tedy zřejmě žádné!

Vše k Týdnu naleznete na

http://www.nkp.cz/o_knihovnach/konsorcia/skip/Tyden2001.htm

Formulář pro přihlašování akcí Týdne je na

http://www.nkp.cz/o_knihovnach/formulare/FormTyd.html.

Připravte si také tiskové zprávy, které nabídneme novinářům na tiskovce k Týdnu, která se uskuteční ve čtvrtek 4. října v Městské knihovně v Praze. Vše pořádně promyslete a akce zaregistrujte nejpozději do 26. září!! Inspirovat se můžete loňskými akcemi na

http://www.nkp.cz/o_knihovnach/konsorcia/skip/TydenRegi.htm.

Logo? Rozhodně ano! Používejte jej na všech svých propagačních materiálech. Je pro vás připraveno v různých verzích: logo-tk2.jpg (5,41 kB), logo-tk.jpg (23,4 kB), logoTK.gif (s průhledným pozadím - 2,2 kB).

Letošní Týden bude zahájen v předvečer happeningem v Českém Krumlově, kam všechny srdečně zveme na 5. až 6. října.

Přihláška na knihovnický Happening v Krumlově a na ubytování je na

http://www.nkp.cz/o_knihovnach/Formulare/KrumForm.html.

Na vlastní zahájení 8. října se chystá PROVÁZKIÁDA - informace na

http://www.nkp.cz/o_knihovnach/konsorcia/skip/Tyden01Ozn.htm

Kde by akce měla proběhnout: Na náměstích, prostranstvích před knihovnou atd. podle místních podmínek (doporučujeme však určitě vyjít do ulic).

Jak si představujeme společné zahájení? Ústředním motivem bude dát našim uživatelům možnost, aby projevili vztah ke své knihovně tím, že přijdou a navážou jakýkoli provázek (max. 0,5 m dlouhý, tj. symbolická délka podané ruky), který si přinesou nebo na místě na vyžádání dostanou od svých knihovnic a knihovníků. Jak dlouhý bude "celorepublikový knihovní provaz", kolik bude rukou podaných knihovně? Akce skončí v 16:00 hodin. Během této doby (1 hodina) bude průběžně o dosažené délce "provazu pro knihovnu" informováno koordinační centrum v Prostějově (mobil a e-mailová adresa později), kde nakonec proběhne vyhlášení výsledku i vyhodnocení nejdelšího "dílčího provazu" (samozřejmě přihlédneme k počtu obyvatel). Předpokládáme, že se nám podaří touto akcí upoutat pozornost médií. Pro rychlé vzájemné informování využijeme Internetu, mobilních telefonů apod.

K akci je možné vytvořit doprovodný program - opět bude záležet na vašich nápadech a možnostech. Dokážeme přesvědčit uživatele, aby nás podpořili? Dokážeme propagovat knihovnu i mezi neuživateli? Využijme tuto příležitost i k tomu, abychom seznámili veřejnost s tím, co jim přinese nový knihovní zákon. Akce je samozřejmě dobrovolná. Kdo nechce, nezúčastní se - nic nepokazí (ale také nic neudělá).

Co udělat potom? Napište nám, jaké akce připravujete. Pomůžeme vám je medializovat. Využijte k tomu webovský formulář. Kontaktní adresa: Vladislav Raška, Knihovna K. Dvořáčka ve Vyškově. Tel./fax: 0507/348141; 0603/323862; e-mail: raska@kkdvyskov.cz.

Vladislav Raška


Obsah

Optimalizováno pro MSIE 5.5 a Netscape 6.0

SKIP