BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

1
2002

Aktuální číslo Archiv Obsah

Silueta Brna

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

Publikační činnost v regionech

Doby, kdy občas některá knihovna vydala zajímavou publikaci (jako např. Městská knihovna v Rožnově pod Radhoštěm v roce 1997 knížečku Nejmilejší věci s podnázvem O sběratelích a jejich sbírkách od Richarda Sobotky), jsou ty tam. Dnes takových publikací vycházejí desítky. Jen za poslední týdny a jen na redakční stůl Bulletinu SKIP jich dorazilo pět, z toho dvě jubilejní.

S nápaditou, neobvykle řešenou "uskakující" formou publikace přišli Mladoboleslavští. Vydali ji ke stu letům knihovny a jmenuje se lapidárně 100 let s podnázvem 4. října 1901 - 4. října 2001.
Skromnou brožurku k 95 letům vydala Městská knihovna Litvínov, ale vynahradila si to publikací ...Nepište do šuplíku (Sborník literárních a výtvarných prací žáků základních a středních škol Litvínovska (2001, 79 stran). Zveřejňujeme z ní několik návrhů na logo litvínovské knihovny. A do třetice vydala tato knihovna s podporou programu Phare česko-německou publikaci Knihovny Krušnohoří - Die Bibliotheken in Erzgebirge s podnázvem Oblast Litvínov - Olbernhau, Die Gemeinden in Olbernhau - Litvínov (2001, 64 stran) s informacemi a fotografiemi 11 knihoven v oblasti.

Konečně Městská knihovna Varnsdorf vydala sympatickou brožuru čtvercového formátu O hradech, uklízečkách a upovídaných rybách aneb Drápanda 2001 (32 stran) jako výstup ze 4. ročníku literární soutěže Drápanda, které se zúčastnilo 235 (!) mladých literátů z nejrůznějších míst ČR.

Škoda, že zbývá místo jen na tyto stručné informace.


Obsah

Optimalizováno pro MSIE 5.5 a Netscape 6.0

SKIP