BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

1
2003

Aktuální číslo Archiv Obsah

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

NOC S ANDERSENEM

Milí přátelé dětských knížek!

Už jste slyšeli o noci v knihovně? Víte, co dělají knížky v noci?

V pátek 28. března 2003 proběhne již třetí ročník Noci s Andersenem v mnoha městech i vesnicích naší vlasti - všude tam, kde nápadité knihovnice, šikovné paní učitelky a vychovatelé připraví lákavý program pro nejmenší posluchače s nočním čtením pohádek. Tato společná akce Klubu dětských knihoven SKIP a sdružení BMI se koná v rámci kampaně Březen měsíc internetu. Organizátoři chtějí připomenout také svátek dětské knihy, který je slaven v mnoha zemích světa na památku narození známého dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena.

Na děti čeká lákavý večerní a noční program se čtením pohádek, soutěžemi, děti si budou moci díky internetu v průběhu noci sdělit dojmy s kamarády. Doufáme, že pomocí společné elektronické konference v noci vznikne opět oslavná báseň, věříme, že se navážou nová přátelství.

A to je příležitost pro Vás, milí přátelé v různých koutech Čech, Moravy a Slezska. Pokud i vy máte rádi nevšední zážitky a zalíbil se vám náš nápad, máte jedinečnou šanci být při tom! Připojte se k nám! Pomozte nám oslavit mezinárodní den dětské knihy a překonat rekord z loňského roku. Pokud máte prostorové možnosti a chuť něco s dětmi podniknout, můžete se přihlásit na naši e-mailovou adresu detske@knihovnabbb.cz, další informace vám zašleme obratem. Věřte, že ke spaní vystačí jen velmi málo - spacák, polštářek, karimatka, knížka… Noční dobrodružství je totiž k nezaplacení...

Dále bychom se rády podělily o radost nad mezinárodními mejlíky - ze Slovenska se ozvala kromě prešovské knihovny Krajská knižnica Karola Kmetka v Nitre - tam k 28.3.2003 uspořádají Rozprávkový den s Pavlom Dobšinským, a i když nemají podmínky pro děti na spaní, celý den budou připraveni zaslat našim dětským spáčům v českých knihovnách zdravice, na které budeme moci v průběhu noci všichni reagovat. Z Aljašky se ozvala miss Sherri Douglas, která uvažuje, že vyrobí na počest našeho dne www stránky o Andersenovi a jeho pohádkách i naší akci. Velkou radost máme také z dopisu z Polska - redakce týdeníku z města Nowy Wyszkow předala informace o naší akci ředitelce místní bibliotéky paní Barbarze Konskiej a snad se tam bude spát také... Informace o naší NOCI dostanou v USA, Dánsku, Německu, díky Zlatě v Anglii a Kanadě, díky dr. Kurkovi i v Rakousku a Itálii, kolegyně severní Moravy rozhazují sítě v Polsku. DÍKY! Naší poštou odešla informace i na ostrov Trinidad.... Iniciativou můžete pomoci i Vy - oslovte prosíme Vaše družební města, spřátelené knihovny, přátele na vlivných místech. Překlady visí (díky zlaté Zlatě a stříbrnému webmasterovi) na webu NK, stránky Klubu dětských knihoven. Drahokamový pan Winter z BMI šíří slávu NOCI internetem i osobními styky, za což mu budeme děkovat ještě velmi dlouho... Portál Atlas nám přislíbil zřízení MÍSTNOSTI pro pokec dětí. Oslovily jsme všechny elektronické časopisy pro děti, stále ještě nemáme příslib společné soutěže s Mateřídouškou, ale ozvalo se vydavatelství MF, tak snad něco vyjde. - Hlásíme, že ke dnešnímu dni (24.2.03) k letošní Noci s Andersenem máme v našem seznamu dosud 114 veřejných i školních knihoven (např. ZŠ Praha 6 Hanpaulka), školních tříd (např. v Dolní Poustevně) i ústav pro postižené děti (v Teplicích-Arkadia-společnost pro péči o zdravotně postižené děti). Jen v Praze se bude spát kromě Ústřední knihovny ještě na pobočkách Nové Město - Dittrichova, Novodvorská, Opatovská, Archeologická, Charkovská. Spát budou děti v Rychnově nad Kněžnou i v Rychnově u Jablonce nad Nisou, z Rumburku se ozvala veřejná knihovna a také dům dětí a mládeže... Na dvou pobočkách budou spát v Havířově, Hradci Králové, Plzni i Liberci... Děkujeme za přízeň i za informování knihovnické i laické veřejnosti.

Z oddělení pro děti

Mirka Čápová, Hana Hanáčková,
tel. 572 551 250,
detske@knihovnabbb.cz

Knihovna B. Beneše Buchlovana
Obsah

Optimalizováno pro MSIE 5.5 a Netscape 6.0

SKIP