BULLETIN
SKIP

SVAZ KNIHOVNÍKŮ A INFORMAČNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR

1
2001

Aktuální číslo Archiv Obsah

Obrazek

Elektronická verze
Vydavatelské údaje

ÚVODNÍK

Tak nám začalo třetí tisíciletí. A také jubilejní 10. ročník Bulletinu SKIP.

Jak to spolu souvisí? Redakce si vytkla za úkol ukazovat, jak naše knihovny jsou připraveny či jak se připravují pro nové období. Je to jen pár let, kdy předsednictvo VV SKIP uspořádalo tiskovou konferenci Knihovny v ohrožení. A dnes? Stovky knihoven připojených na Internet, další stovky přibudou do konce letošního roku a další stovky do konce příštího roku. Stovky milionů korun věnuje stát i samospráva na výstavbu a rekonstrukci knihoven - jen čtěte dále. Někde zase stojíme hodně daleko od úspěchu jako v případě boje o regionální funkce knihoven - jen čtěte.

Bulletin SKIP je ovšem spolkovým časopisem. Proto se bude i nadále zabývat v co nejširší míře aktivitami SKIP, především přípravou a později výsledky brněnské valné hromady - čtěte!

Aby se Vám dobře četlo, přichází k Vám časopis prvně s obrázky a také s novými rubrikami - počtěte si. Pro ty, kteří čtou spíše z obrazovky, začíná vycházet Bulletin SKIP i v elektronické podobě. A aby se dostal i do jiných sfér, zařadila ho informační agentura Anopress od roku 2001 do své informační databanky TAM-TAM.

Víte ale dobře, kolik lidí tvoří redakci Bulletinu SKIP. Proto jí pomáhejte, aby byl časopis skutečně - ke čtení.

Ladislav Kurka


Obsah

Optimalizováno pro MSIE 5.5 a Netscape 6.0

SKIP