Týden knihoven   SKIP, Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR

Týden knihoven 2002

Pozvánka na happening zahajující Týden knihoven

Všechny knihovnice a knihovníky srdečně zveme na knihovnický happening v Uherském Hradišti, kterým se otevře letošní Týden knihoven. Happening se uskuteční 4.-5. října 2002 a již tradičně nabídne soutěžní klání regionálních družstev v disciplínách, velmi vzdáleně inspirovaných knihovnickým řemeslem.

Soutěží však program zdaleka nekončí, návštěvníci se mohou těšit na vyhlášené představení Rychlé šípy v podání Slováckého divadla, folklórní posezení u vína a cimbálu, prohlídku města Uherské Hradiště v doprovodu erudované historičky Slováckého muzea a samozřejmě exkurzi do Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana. Ta je po rozsáhlé rekonstrukci a v každém případě stojí za vidění.

Soutěžní družstva mohou zastupovat jednotlivé kraje, regiony, města, obce či knihovny a měla by mít 3-5 členů ne-abstinentů, neboť na Slovácku nemůžeme nabídnout jiné zaměření soutěže než Knihy a víno.

Happening ovšem musí mít podobu masového lidového shromáždění, a tak přijeďte i vy, kdo soutěžit nehodláte, neboť potřebujeme kibice, povzbuzovače, nosiče transparentů a koneckonců také normální diváky. Musíme opět po roce vzbudit dojem, že knihovníci jsou veselí, vtipní a inteligentní lidé a je jich tolik, že stojí za to se jejich potřebami zabývat.

Vezměte s sebou i další členy rodiny a zvířecí miláčky, Hradiště a jeho okolí nabízí historické, turistické, sportovní i gastronomické zajímavosti pro každého. Ve vzdálenosti do 15 km od města najdete gotický hrad Buchlov, barokní zámek Buchlovice, církevní skvost baziliky na Velehradě, lidovou architekturu a vinné sklepy Vlčnova, velkomoravské vykopávky ve Starém Městě, muzeum letadel v Kunovicích, zajímavou vodní cestu Baťův kanál. Okres Uherské Hradiště ze západu lemují oblé kopce Chřibů, z východu strmější a divočejší Bílé Karpaty. Udělejte si výlet na Slovácko!

Vzhledem k nutnosti předem zajistit všem účastníkům ubytování, prosíme o co nejrychlejší zaslání přihlášek.

Vložné 200 Kč zahrnuje ubytování ze 4. na 5. října na internátě se společným sociálním zařízením. Na přihlášce uveďte své jméno, knihovnu, telefonní nebo e-mailový kontakt. Přihlášky zasílejte paní Jiřině Lapčíkové do Knihovny BBB - e-mail lapca@knihovnabbb.cz, poštovní adresa Velehradská 714, Uherské Hradiště, 686 01, telefon 0632/551250

Těšíme se na Vás!


Zpět na Týden knihoven